1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Hafif Çelik Villa Sistemlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Çelik Yapılar Dayanıklıdır, Güvenilirdir

  • Aynı kriterlere göre, doğru tasarlanmış ve öngörülen kalitede imal edilmiş bütün yapılar tasarım kriterlerini aşmayan yüklemeleri, hasarsız veya sadece kozmetik hasarla atlatır.
  • Çelik, esnekliği betonarmeye göre defalarca daha fazla, özgül ağırlığının taşıdığı yüke oranı düşük bir malzemedir; hafifliği, uzama yeteneği, yük altında davranış biçimi ile aşırı yüklemelere en iyi karşılık veren malzemedir.
  • Çelik İskeletli yapılarda kullanılan profillerin imalat aşamaları; sac üretimi,sonra galvanizleme, ve sonra soğuk şekillendirme prosesleri insan insiyatifine asgari bağımlı, standardizasyonu sağlanmış, kalite güvencesi yüksek, ileri teknoloji üretimlerdir. Çelik İskelet elemanlarının bu prosesler ile üretilen profillerden atelye koşullarında kontrollü ön üretimi sonucunda imalat kalite güvenilirliği yüksek taşıyıcı yapılar elde edilir. Bir başka ifade ile klasik bir taşıyıcı yapının inşaat mahallinde imalatında olası kalitesizlikler çelik iskeletli yapılarda sözkonusu değildir. Çelik yapı şeffaf, kolay denetlenebilir bir sistemdir.
  • Hafif Çelik iskeletli yapıların imalat kalitesinin yüksek güvenirliği, zorlayıcı yüklere dayanım yönüyle ilk avantajdır.
  • Önemli avantaj ise gerek çelik malzemenin esnekliği ve gerekse yapının hafifliği sebebiyle tasarım kriterlerini de aşan şiddette deprem vs afet koşullarında klasik yapılara göre farklı davranış biçimi gösterir, kırılma ve çökme yerine deforme olur, kaplamalar çatlayıp dağılır, ama çelik yapı çökmez, eğrilip bükülebilir ama hacmini büyük ölçüde muhafaza eder, dolayısıyla içindekilerin can güvenliği bakımından çok avantajlıdır.
  • Çelik yapılar depreme dayanıklılığın yanında, nem ve korozyon, yıldırım, yangın, termit vb zararlılara karşıda dayanıklıdır.Galvanizli çelik en nemli ve korosif iklimlerde dahi onyıllarca paslanmaz, çelik yapılardaki konstrüksüyonun sağladığı topraklama yıldırım hasarlarını asgariye indirir. Dıştan ve içten komposit malzemelerle kaplanabilen çelik yapılarda yangının taşıyıcı yapıya etkisi geciktirilir, yangına dayanıklılığı arttırılabilir. Çelik yapılardaki inorganik malzemeler zararlıları barındırmaz.

Çelik Pratiktir

  • Hafif Çelik Yapı hızlı bir inşaat sistemidir. Temel ve subasman dışında betonarme sıva vs harçlı işler yoktur.Yapı elemanları önce atelyede tamamen vida ve cıvata kullanılarak kaynaksız imal edilir, inşaat mahalline montaja hazır halde sevkedilir. Montaj yine vida ve cıvata ile yapılır, kaynak uygulaması yoktur.Çelik iskeletin montajını takiben dış duvar, iç duvar ve çatı kaplamaları montajı; kapı, pencere ve tesisat montajları yapılarak inşaat tamamlanır.Çelik iskeletin ön üretimi ve standart malzemeler kullanımı sonucu şantiye süresi 4 ila 8 hafta gibi kısadır, yapım sürecinde yalnızca el aletleri kullanıldığından komşulara verilen gürültü vb rahatsızlık asgari seviyede ve kısa sürelidir.

Çelik Hesaplıdır

  • İnşaat süresi kısa, mevsimden, iklimden nisbeten bağımsızdır; yapının erken teslimi inşaat süresince bağlı finansman maliyetlerinden tasarruf; erken kullanım kiralama, satış olanağı ve erken gelir sağlar.
  • Bakım ihtiyacı asgaridir, yenileme ve değişiklik ihtiyaçlarına pratik ve düşük maliyetli çözümler sunar.

Ayrıca...

Hafif Çelik Villa Sistemleri İle Tanıştınız Mı?

Dünya üzerinde çelik sistemlerin kullanım oranının oldukça yüksek olmasına rağmen 40 yıldır betonarme yapılarla yaşayan …