1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çelik Konstrüksiyon Yapılar ve Avantajları

Çelik konstrüksiyon evleri inşa etmenin yanısıra tanıtımını yapma misyonunu da üstlenen SerVilla, oluşturduğu blog sayfasında zaman zaman yazdığı makaleleri size sunmaya devam etmektedir.

Bu yazımızda yapılarınız için neden çelik konstrüksiyon yapı kullanmanızı, özetle yaptıklarımızı ve sistemi anlatacağız.

Çelik konstrüksiyon evler denildiğinde ilk akla gelen “Amerikan Evler” ve bu evlerin depreme dayanıklılığı, direnci gelmektedir. Tek katlı evler oluşturulabileceği iki katlı dubleks evlere, 3 katlı tripleks villalardan çok katlı yapılara, garajlardandan tutun da hangarlara kadar geniş bir yelpazede oluşturulmaktadır.

Estetik, ergonomik yapısıyla ve yeni malzemelerle gerçek anlamda teknoloji ürünü ve yeni çağ yapılarıdır.

Betonarme yapılarla kıyaslanmaktadır. Çelik konstrüksiyon evlerin betonarme yapılardan ayrılan en bariz özellikleri;

Betonarme yapılar çelik konstrüksiyon yapılara göre daha maliyetli, kütlesel olarak daha ağır, zaman olarak daha fazla zaman ve emek gerektiriyor olmasıdır.

Örneğin bu sistemle oluşturduğumuz yapılar, yapıların büyüklüğüne bağlı olarak, bir hafta-10 gün gibi fabrikasyon sürecinden sonra montaja hazır hala getirilip nakliye edilir, yine bir 8-10 gün gibi bir süre ile kaplamalar tamamlanarak ince işlere hazır hale getirilmektedir. Aynı yapıyı betonarme ile oluşturduğumuzda yukarıdaki süreç en az 60-80 günde gerçekleştirilmektedir. Bu da gerek zaman, gerek maliyet açısından ağır bir külfet oluşturmakta olup aynı zamanda işçilik ve kontrolü zor bir sistemdir.

Çelik konstrüksiyon yapılar “prefabrike yapılar” sınıfına girmektedir. Prefabrike, daha önceden fabrika ortamında oluşturulan modüllerin şantiyede birleştirlmesini içermektedir. Bilindiğinin aksine “konteyner” lar gibi tırlara yüklenip olduğu gibi taşınması söz konusu değildir.

Bir sonraki yazımızda çelik konstrüksiyon yapıların projelendirme sürecini ve yapı sahibinin sorumluluklarıı detaylarıyla işleyeceğiz.

Ayrıca bayilik çalışmalarımızın yanısıra, özellikle yurtdışından gelen siparişlerden dolayı siz değerli müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.

Esen kalın..

İdris YAĞMAHAN / Mimar
SerVilla Çelik Konstrüksiyon Villa Sistemleri

Ayrıca...

Kendi Kendine Yeten Çelik Konstrüksiyon Evler

Deprem ve bina güvenliği en yüksek hafif çelik yapı sistemi ve inşaat sırasında uygulanan çift …